Europejski Dzień Języków 2022

Europejski Dzień Języków 2022
Europejski Dzień Języków jest obchodzony co roku 26 września i ma zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie, którymi posługują się jej mieszkańcy. Głównym założeniem tego święta jest promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować.

Z tej okazji nauczyciele języków obcych ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Piotrkowie Trybunalskim serdecznie zapraszają uczniów klas V-VIII do udziału w wydarzeniu ,,Street Project” - szczegóły u wychowawców. Uczniowie z klas I-IV mogą wziąć udział w konkursie "My Picture Dictionary". Finał akcji już w najbliższy czwartek.

Klasa, która najlepiej przygotuje się do obchodów Europejskiego Dnia Języków otrzyma w nagrodę „dzień bez pytania” do wykorzystania w I półroczu roku szkolnego 2022/2023 oraz słodki upominek.