Wystawa "o miłości".

Klasy ósme w ODA
Dnia 13 kwietnia 2023 r. młodzież z klasy 8a i 8b pod okiem p. Skrzypczyk i p. Chyli wybrała się do Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim i wzięła udział w zwiedzaniu wystawy "o miłości", czyli podziwianiu i kontemplowaniu zbioru indywidualnych odczuć i doświadczeń studentów Szkoły Filmowej w Łodzi. Podziwialiśmy każdą z prac, która jest próbą opowiedzenia i poszukiwaniem własnej historii miłosnej. Opieką artystyczną zajął się p.Tomasz Komporowski, natomiast opisem i identyfikacją wizualną p. Gabriela Woźniak. Uczniom do gustu przypadły przede wszystkim "Mury i słowa" Benedykta Rogala, gdzie można było dopisać swoją historię, "Ciała niebieskie" - można było poleżeć i pooglądać gwiazdy Gabrieli Woźniak, "I żyli długo i szczęśliwie" - wykonać ślubną fotografię Martyny Szumiłowska. Ich uwagę zwróciła również kontrowersyjna praca "Pogrzeb mojej niewinności" Karoliny Ozimek, "Jest" Naja Van Drząszcz, "Orbity" Szymona Kowalczyka, "Ona" Eryka Siemianowicza. Ponadto warto podkreślić, iż swoją pracę na wystawie prezentowała absolwentka naszej szkoły Aleksandra Mrówczyńska "Rodzina". Dodatkowo podczas pobytu w ODA uczniowie wzięli udział w warsztatach drukowania, które były podsumowaniem cyklu lekcji o grafice.