ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM

banery-stopka-242x242-zdrowo-jem
Projekt dla klas I-III
Klasy I-III zakończyły udział w I etapie projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”. Jest on częścią prozdrowotnego programu edukacyjnego „Aktywnie po zdrowie” prowadzonego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Głównym celem projektu jest podniesienie wiedzy na temat zależności pomiędzy sposobem odżywiania, a stanem zdrowia.
Każda klasa miała do zrealizowania 5 zadań: dwie lekcje („Poznajemy warzywa i owoce”, „Cukier? Nie, dziękuję”), dwie prace plastyczne („Jem owoce i warzywa”, „Reklama zdrowych słodyczy”) oraz promocję projektu wśród nauczycieli, uczniów i rodziców. W ramach realizacji zadań uczniowie:
- poznawali owoce i warzywa🍓🍉🍐🥑🥦🥕
,
- porównywali wartość kaloryczna produktów 🍕🍟🍌🍫,
- poznawali zastępniki cukru 🍎🍇🥜🥥,
- tworzyli piramidy zdrowia
,
- wykonywali sałatki i surówki
,
- przygotowywali zdrowe przekąski.
Na zakończenie projektu, każdy wychowawca miał za zadanie napisać raport, będący szczegółowym opisem podjętych działań. Raporty zostały przesłane do organizatora. W tej chwili oczekujemy na ocenę raportów. O jej wynikach poinformujemy was wkrótce.